- Komerční sdělení-zpravy

Viry může zničit i kvalitní čistička vzduchu

spot_img

Tipy, jak chránit sebe a svoji domácnost před viry, přijdou v současné situaci vhod. Zatímco některé se zabývají odolnými materiály, jiné se zaměřují na technologie či spotřebiče schopné eliminovat různé druhy virů a bakterií. K těm patří i některé čističky vzduchu.

Podle vybraných zdravotnických institucí je ovzduší v některých domácnostech znečištěno více než venku. Právě za účelem jeho čištění se začaly vyrábět čističky vzduchu. Původně se sice nenavrhovaly se schopností pohlcovat viry, ale výrobci později začali klást důraz i na tuto funkci. Modely s ní se v současnosti ukazují jako účinní domácí pomocníci.

Jak čističky vzduchu pracují
I když každý model se může specializovat na eliminaci jiných nečistot a škodlivin, princip fungování je podobný skoro u všech zařízení. Většina z nich je vybavena ventilátorem, pomocí kterého vtahují škodliviny do filtru, ve kterém se zachytí. Na trhu však přibývají modely, které pracují na bázi elektrického náboje schopného přitahovat škodlivé částice do elektrostatického filtru.

Čtěte také:

Testovali jsme domácí pekárnu, která napeče i buchty

Cíl čištění závisí na filtrech
Rozdíly mezi jednotlivými modely spočívají spíše ve filtrech. Právě na těch závisí, jaký má čistička výkon a co dokáže vyčistit. V současnosti jsou trendem flexibilnější modely, které využívají několik filtrů schopných čistit vzduch od co největšího počtu škodlivin včetně virů a bakterií. Mnohé z nich se vyrábějí is přídavnými ionizátory či UV filtry, které ovzduší nejen čistí, ale rovnou i osvěžují, resp. aromatizují.

Co všechno dobrá čistička čistí:

  • zárodky plísní
  • cigaretový kouř
  • chlupy ze zvířat
  • prach a roztoči
  • pyl a jiné alergeny
  • chemické výpary
  • viry i bakterie

Výrobci sice u nejkvalitnějších modelů garantují až 99% účinek pohlcování virů, ale ne všechny z nich dokáží tyto požadavky splnit. Schopnost eliminace závisí na celkové míře znečištění vzduchu v interiéru. Pokud je znečištění velké, i nejlepší čistička bude mít co dělat, aby domácnost zbavila každého viru či bakterie. Přesto udělá kus práce a výrazně přispěje nejen k vyššímu komfortu, ale také k lepšímu zdravotnímu stavu.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora